Selimi: Kisha brenda Kampusit Universitar nuk meriton të respektohet

Autori:Gazeta Fjala

Rexhep_Selimi1

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi përmes një postimi në Facebook, ka thënë se kisha ortodokse e cila ndodhet në kampusin universitar, është objekt i kohës së mohimit të shkollës shqipe.
Sipas tij, kjo kishë nuk është as objekt i kultit fetar, prandaj nuk meriton respekt.

Lexoni postimin e plotë në Facebook:

KISHA SERBE E KOHËS SË MOHIMIT TË SHKOLLËS SHQIPE

Kjo nuk është kishë as kurrëfarë objekti i kultit fetar. Prandaj as nuk meriton të respektohet as të ruhet si e till.

Kjo është thjeshtë një ngrehinë si përmendore e pushtuesit që padrejtësisht ende qëndron në tokën e çliruar të Universitetit.

Kisha serbe ortodokse ka mjaftë (madje tepër) hapësira për të predikuar antishqiptarizmin e vet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/selimi-kisha-brenda-kampusit-universitar-nuk-meriton-te-respektohet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala