Selim Isufi drejton derbin Prishtina – Drita

Autori:Zekirja Shabani

47043810_591174104630021_7747044730424262656_n (1)

Komisioni për delegimin e gjyqtarëve ka caktuar gjyqtarët për ndeshjet e xhiros së 17-të, të Ipko Superligës së Kosovës në futboll.

Në ndeshjen derbi në mes të Prishtinës dhe Dritës, gjyqtar kryesor i ndeshjes kurse asistent të tij do të jenë Besnik Morina e Alban Ejupi, gjyqtar i katërt do të jetë Leutrim Mustafa.

Në sfidën tjetër në mes të Trepçës ’89 dhe Ballkanit, drejtësinë do ta ndaj Besfort Kosumi, asistent të tij do të jenë Driton Preniqi e Fatmir Sekiraqa, i katërti në këtë sfidë është deleguar, Alban Shala.

Më poshtë keni delegimin komplet të gjyqtarëve:

47117548_273007600083992_8522513994978689024_n-768x490

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/selim-isufi-drejton-derbin-prishtina-drita/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala