Sassuolo 3-4 Inter, notat e lojtarëve

Autori:Gazeta Fjala

Lautaro-vs-Sassuolo

Interi ka fituar me rezultat të ngushtë 4-3 ndeshjen e tyre në udhëtim te Sassuolo të vlefshme për javën e tetë në Serie A.

Ekipi i Antonio Contes i është kthyer fitores në kampionat pas humbjes nga Juventusi edhe pse në fund ishte afër të mbeste me një pikë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lautaro Martinez (2′, 71′) dhe Romelu Lukaku (48′, 45′) për Interit dhe Domenico Berardi (16′), Filip Djuricic (74′) dhe Jeremie Boga (82′) për vendasit.

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte sulmuesi argjentinas, Lautaro, i cili u vlerësua me notë 9.2.

Lautaro Martinez (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mbrojtësin vendas, Mert Muldur që u notua me 5.6.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/sassuolo-3-4-inter-notat-e-lojtareve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala