Sampaoli: Dëgjova zemrën, zgjodha Argjentinën

Autori:Gazeta Fjala

sampaoli

Jorge Sampaoli ka treguar se ka bërë zgjedhjen e tij, të jetë trajner i ardhshëm i kombëtares së Argjentinës.

Trajneri i Sevillas ka qenë cak i shumë skuadrave evropiane, por edhe kombëtareve pas sukseseve me kombëtaren e Kilit dhe klubin spanjoll.

Megjithatë, Sampaoli duket se ka bërë zgjedhjen e tij, të jetë trajner i ardhshëm i kombit të tij, Argjentinës.

Sampaoli ka theksuar se po e lë Sevillan për Argjentinës, por vendimin final duhet ta marr presidenti i klubit spanjoll.

“Realiteti do të jepet nga presidenti i Sevillas, Jose Castro. Ka një kontratë për të respektuar dhe asgjë nuk është zgjidhur ende”, përfundoi trajneri argjentinas. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/sampaoli-degjova-zemren-zgjodha-argjentinen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala