Sa i nevojshëm është kremi për duar?

Autori:Gazeta Fjala

MAIN-HAND-CREAM

Duart janë pjesa e parë e trupit që fillon plakjen.

Lëkura e tyre humb shkëlqimin rreth pesë herë më shpejt se ajo e fytyrës, apo dhjetë herë më shumë se pjesa tjetër e trupit.

Kështu që bëni rregull vetes që të paktën kur të përfundoni të gjitha punët e ditës para se të flini t’i lyeni duart me krem, edhe pse dermatologët rekomandojnë që këtë veprim ta bëni disa herë gjatë ditës.

E në treg kemi shumë mundësi prej të cilave duhet të bëni zgjedhje.

Që t’ju ndihmojnë në përzgjedhjen tuaj duhet të keni parasysh që të jenë kundër plakjes, hidratues e ushqyes.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/sa-i-nevojshem-eshte-kremi-per-duar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala