Rusia kërkon që SHBA të paraqet dëshmi për ndërhyrje në zgjedhje

Autori:Gazeta Fjala

people-votin-in-usa

Kremlini ka kërkuar që Shtetet e Bashkuara të paraqesn prova për akuzat për përzierje të Rusisë në zgjedhjet presidenciale amerikane, duke thënë se Uashingtoni duhet të tregoj prova ose të heshtë.

“Është e domosdoshme që ose të ndalet të flitet për këtë ose të tregohet ndonjë provë”, tha Dmitry Peskov, zëdhënës i presidentit të Rusisë, Vladimir Putin.

“Në të kundërtën, duket krejtësisht jopërkatëse”, tha Peskov.

Këto komente u bënë sot në Tokio të Japonisë, ku presidenti Putin e mbanë një samit me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe.

Këtë deklaratë Peskov e bëri një ditë pasi presidenti aerikan, Barack Obama, tha se Shtetet e Bashkuara do të “ndërmarrin aksion” kundër Rusisë për ndërhyrje në zgjedhje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/rusia-kerkon-qe-shba-te-paraqet-deshmi-per-nderhyrje-ne-zgjedhje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala