Rusia armatos rëndë Serbinë

Autori:Gazeta Fjala

capture_1482327876-1849180

Serbia ka përfituar armë të rënda nga miku i përjetshëm, Rusia.

Gjashtë aeroplanë ushtarakë, helikopterë, tanke dhe lloje të ndryshme të armëve të rënda kanë arritur në Beograd.

Armët vijnë pak ditë pas vizitës së Aleksander Vuçiq në Rusi. Mësohet se vlera e armëve është afërsisht rreth 50 milionë euro.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/rusia-armatos-rende-serbine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala