Rrushi pastron veshkat

Autori:Gazeta Fjala

rrush

Rrushi është një frutë shumë i shëndetshëm për organizmin, në të gjithë moshat.

Nuk ka rëndësi nëse ai është i bardhë apo i kuq, ajo çfarë rekomandojnë mjekët është konsumimi i të paktën një çerek kilogrami rrush në ditë nga të gjithë personat, pavarësisht moshës.

Rrushi pastron veshkat, ndihmon në eliminimin e gurëve të vegjël, pastron infeksionet në mëlçinë e zezë dhe stabilizon rrahjet e zemrës.

Nuk do të thotë që ju duhet të hani vetëm sasinë e rrushit të cekur më lartë, por mund të konsumoni edhe më shumë, pasi dobitë janë shumë të mëdha.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/rrushi-pastron-veshkat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala