Rruga mbi lum / Autoritetet kërkojnë ndjesë, e rindërtojnë për dy ditë

Autori:Gazeta Fjala

7

Autoritetet japoneze kanë rindërtuar në një kohë rekord, rrugën mbi lum në qytetin Fukuoka që u prish papritur duke hapur një gropë gjigande rreth 30 metra e thellë.

Autoritetet janë aktivizuar duke e rregulluar rrugën me 5 korsi brenda dy ditëve, edhe pse kanë hasur vështirësi pasi dëmet ishin serioze si tek sistemi i metrosë po ashtu edhe tek kolonat e ndërtesave afër rrugës.

Mediet shkruajnë se tashmë çdo gjë është kthyer në normalitet, ndërsa autoritetet i kanë kërkuar ndjesë banorëve për vonesën në rregullimin e rrugës. /albeu.com/

1 2 3 4 5 6 7 9

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/rruga-mbi-lum-autoritetet-kerkojne-ndjese-e-rindertojne-per-dy-dite/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala