Rriten çmimi i rrymës dhe ushqimeve

Autori:Gazeta Fjala

cmimet

Deri në shtator 2017, niveli i çmimeve në Kosovë është karakterizuar me rritje me një mesatare prej 1.7 për qind.

Sipas tremujorit të tretë të Bankës Qendrore të Kosovës, me rritje u karakterizuan çmimet e rrymës, gazit dhe lëndëve tjera djegëse me 7 për qind, shkruan Gazeta Fjala.

“Rritje të çmimeve pati edhe tek transporti me 3.5 për qind, pasuar nga çmimet e pijeve alkoolike dhe duhanit me 3.4 për qind dhe veshmbathjes me 1.3 për qind”, thuhet në raport.

Rritje të çmimeve pati edhe tek çmimet e ushqimit, me 1.1 për qind. /Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/rriten-cmimi-i-rrymes-dhe-ushqimeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala