Rriten çmimet e naftës

Autori:Gazeta Fjala

auto_Nafta-derivatet-Pompa_e_benzines-_12_janar_2012-Reuters1421306288

Çmimet e naftës shënuan rritje.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 17 cent ose me 0.33 për qind, duke u tregtuar me 51.09 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 14 cent ose me 0.25 për qind dhe u tregtuan me 56.75 dollarë për fuçi.

Çmimet e naftës ishin në nivel shumë të mirë mëngjesin e ditës së sotme. Ato u tregtuan me 1.289.06 dollarë për onz.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/rriten-cmimet-e-naftes-5/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala