Rreth 3300 persona punojnë në banka

Autori:Gazeta Fjala

ATM

Në sistemin financiar bankar të Kosovës janë të punësuar rreth 3300 persona. Me numrin e të punësuarve bankat komerciale janë para kompanive të sigurimit dhe fondeve pensionale.

“Në bankat komerciale janë të punësuar 3298 punëtorë. Prej tyre punëtorë punojnë në institucione mikrofinanciare, në kompanitë e sigurimit janë 2141 punëtorë, ndërsa 31 punëtorë janë në fondet pensionale”, është thënë në raportin mujor të sistemit financiar të muajit shtator të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK).

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/rreth-3300-persona-punojne-ne-banka/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala