Rivalët e përjetshëm në luftë për Skriniar

Autori:Gazeta Fjala

SINGAPORE - JULY 29: Michy Batshuayi #23 of Chelsea FC and Milan Skriniar #37 of FC Interernazionale competes for the ball during the International Champions Cup match between FC Internazionale and Chelsea FC at National Stadium on July 29, 2017 in Singapore.  (Photo by Thananuwat Srirasant/Getty Images  for ICC)

Barcelona do t’i futet betejës me Real Madridin për transferimin e mbrojtësit të Interit, Milan Skriniar, sipas Don Balon.

Qendërmbrojtësi ka qenë mbresëlënës për Interin në repartin e mbrojtjes këtë stinor, pasi ka impresionuar për Sampdoria-n sezonin e kaluar, me ç’rast klubi mbretëror edhe e ka shënjuar si top target.

Por Barcelona po shpreson që t’i shuajë shpresat e Real Madridit, duke bërë ofertë për 22 vjeçarin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/rivalet-e-perjetshem-ne-lufte-per-skriniar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala