Referja fyhet pse është femër, futbollisti zhvishet në fushë në sy të saj!

Autori:Gazeta Fjala

Referja-1-600x360

Një refere në Itali është fyer nga prindërit e futbollistëve dhe njëri prej lojtarëve është zhveshur në fushë dhe ka bërë praktika seksuale me të

Fyerje prej më banaleve ndaj një gjyqtareje femër.

Kjo ka ndodhur në Mestre, në Itali, në një ndeshje të kategorisë së të rinjve, në turneun Sottana, në mes të ekipeve Treporti e Miranese,

Siç njofton “Il Gazzettino”, rreth 20 prindër të futbollistëve të Treportit që nga fillimi i ndeshjes finale nuk i kanë kursyet fyerjet ndaj gjyqtares, Giulia Nicastro, 22 vjeçares me 40 ndeshje mbi super e saj, në profesionin më të vjetër në botë.

Jo vetëm prindërit me ofendimet e tyre, por edhe futbollistët.

Një 14 vjeçar i ka hequr pantallonat sportive n fushë, duke e sfiduar referen dhe duke bërë praktika seksuale me të.

Gjeste këto që i kanë goditur të gjithë, ndërsa drejtuesit e Miranese dhe stafi i turneut e kanë mbështetur referen që nga fillimi e deri në fund të ndeshjes.

Drejtuesit e Treporti, ndërkohë, nuk kanë bërë asgjë, madje as nuk i kanë ndalur prindërit e djelmoshave.

Në mbrëmje ka arritur një mesazh solidariteti nga Palermo, ku luan e dashura e Giulia Nicastro, sulmuesi Stefano Moreo.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/referja-fyhet-pse-eshte-femer-futbollisti-zhvishet-ne-fushe-ne-sy-te-saj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala