Reali i Zidanit, më i dobëti në dekadën e fundit

Autori:Gazeta Fjala

ronaldo-zidane-780x439

14 xhiro, 27 pikë, kjo është ecuria më e dobët e Real Madridit në 10 vitet e fundit.

14 xhiro, 27 pikë, kjo është ecuria më negative e Real Madridit në 10 vitet e fundit.

Reali nuk e ka ndërmend të dalë nga kriza. Los Blancos kishin shansin të shkojnë në gjashtë pikë diferencë me Barcelonën, por këtë nuk e lejoi Athletic Bilbao, duke barazuar 0:0 në “San Mames”.

Me këtë barazim, Reali ka shkuar në kuotën e 27 pikëve pas 14 xhirove, ecuria më e dobët e Madridit në 10 vitet e fundit, raporton AS, transmeton Gazeta Express.

Më poshtë keni ecurinë e Realit pas 14 xhirove të para:

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/reali-i-zidanit-me-i-dobeti-ne-dekaden-e-fundit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala