Real Madrid bën “kurban” Kroos-in për Dybala-n

Autori:Gazeta Fjala

dybala34

Real Madrid duke se ka gjetur mënyrën për ta transferuar yllin e ri të Juventus, Paulo Dybala.

Është presidenti i Los Blancos që ka deklaruar të ketë shqyrtuar mundësinë e një shkëmbimi.

Perez ka shprehur gatishmërinë që të ofrojë mesfushorin Toni Kroos për ta bindur Juventusin që ka ta lë të lirë Dybalan, shkruan Rai Sport.

Por që Zonja e Vjetër nuk dëshiron që të ndajë rrugët me argjentinasin dhe se atij do t’i ofrojë rritje rroge për ta mbajtur larg Madridit.

Por që kampioni i Serie A, sidoqoftë, nuk do ta mbajë Dybalan për çfarëdo çmimi të ofruar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/real-madrid-ben-kurban-kroos-in-per-dybala-n/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala