Rama gëzohet për bebet që lindën pas tërmetit: Xhamadani vija-vija është Kosova është Shqipëria

Autori:Gazeta Fjala

edi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shprehur i gëzuar pas lindjes së dy bebeve pas tërmetit.

Ai ka thënë se ka një kohë për të vdekur dhe një kohë për të lindur, shkruan gazeta inFokus.

Rama ju ka uruar shëndet bebeve të cilat lindën në Kosovë dhë Shqipëri, duke i quajtur “Si kokrra e mollës”.

Ndërt të tjera ai ju drejtua refrenit të këngës “xhamadani vija-vija, është Kosova është Shqipëria/Rreh si zemër çiftelia sa e madhe është Shqipëria”

“KA NJE KOHË PËR TË VDEKUR DHE KA NJË KOHË PËR TË LINDUR??
Dy bebe tërmeti lindin në Kosovë dhe Shqipëri si kokrra e mollës❤️Edhe 100 dhe shëndet e lumturi bashkë me prindërit e me gjyshërit e me kë t’u dojë zemra e vogël, që u bëftë sa më e madhe?
Xhamadani vija-vija është Kosova është Shqipëria/Rreh si zemër çiftelia sa e madhe është Shqipëria????????
#BrothersSisters?”, ka shkruar Rama në Facebook./Gazeta inFokus/.

74217849_10157214335441523_6096765158242123776_n

79024434_10157214335451523_6321334519815208960_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/rama-gezohet-per-bebet-qe-linden-pas-termetit-xhamadani-vija-vija-eshte-kosova-eshte-shqiperia/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala