Qytetarët në Prishtinë ndezin qirinj për Bushin e Vjetër

Autori:Zekirja Shabani

gb_1544032613-3828566 (1)

Dhjetëra qytetarë kanë ndezur qirinj para Teatrit Kombëtar në Prishtinë në shenjë kujtimi për ish-presidentin amerikan George H.W. Bush që vdiq më 30 nëntor.

Sot në Kosovë është ditë zie, pas vdekjes së Bushit.

Bush mbahet mend për mbështetjen e madhe që ia dha Kosovës në rrugën e saj për liri.

Presidenti i 41-të i Amerikës vdiq në moshën 94-vjeçare. Ai ishte president mes viteve 1989-1993.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/qytetaret-ne-prishtine-ndezin-qirinj-per-bushin-e-vjeter/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala