Qitro ju mbron nga i ftohti

Autori:Gazeta Fjala

grapefruits

Lëngu i qitros përmirëson qarkullimin e gjakut në të gjithë trupin, madje edhe në tru. Si rrjedhojë, trupi juaj ngrohet më shpejt dhe superon çdo problem, që lind nga tensioni i lartë.

Sipas një eksperimenti të kryer me persona që kanë ndjeshmëri të lartë nga i ftohti apo persona që i kanë vazhdimisht duart dhe këmbët e ftohta, rezultoi se pas konsumimit të lëngut të qitros filluan të ngrohen më shpejt. Sipas ekspertëve, kjo ndodh si rrjedhojë e përmirësimit të qarkullimit të gjakut në të gjithë trupin. Përveçse ju mbron nga i ftohti, lëngu i qitros parandalon dhe goditjet e forta që mund të pësojë organizmi dhe zemra nga tensioni i lartë.

Pini një gotë lëng qitroje çdo ditë, për të mbajtur larg të ftohtin dhe tensionin e lartë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/qitro-ju-mbron-nga-i-ftohti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala