Qeveria zgjidh problemin me qentë endacak, AVU do të merret me kontrollin e tyre

Autori:Gazeta Fjala

Qente-endacake-foto-arkiv-645x358 (1)

Qeveria e Kosovës u ka vazhduar mandatin kryeshefave të disa agjencive, kryeshifit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, kryeshifit ekzekutiv të Agjencisë për Administrimin e Pasurisë se Sekuestruar ose të Konfiskuar.

Mandati i është vazhduar edhe Drejtorit të Përgjithshëm të Akademisë së Kosovës për Siguri Publike.

Qeveria ka marr vendim që Agjencia e Veterinarisë dhe Ushqimit (AVU) të merret me menaxhimin e kontrollin e qenve endacak, raporton lajmi.net.

Në bazë të këtij vendimi obligohen komunat që të shpallin gjendje të jashtëzakonshme për trajtimin ruajtjen e mbrojtjen e qenve endacak. Komunat kanë obligim të trajtojnë këtë çështje, ndërsa agjencia do të mbikëqyrë dhe të ndërhyjë në këtë rast. 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/qeveria-zgjidh-problemin-me-qente-endacak-avu-do-te-merret-me-kontrollin-e-tyre/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala