Qeveria shpenzoi 441 milionë euro për tre muaj

Autori:Gazeta Fjala

Qeveria-Ndertesa-foto-Ridvan-Slivova-01-e1414044735176-650x358

Në tremujorin e tretë të vitit 2017 Qeveria e Kosovës ka shpenzuar plot 441 milionë euro.

Kështu thuhet në raportin e  fundit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës “Llogaritë Qeveritare të Kosovës”, shkruan Gazeta Fjala.

Pjesën më të madhe të shpenzimeve e përbëjnë kompensimi i punëtorëve me pjesëmarrje 31%, formimi i kapitalit bruto 27%, kontributet sociale dhe përfitimet 21%, konsumi i ndërmjetëm me pjesëmarrje prej 8%, ndërsa pjesa e mbetur e shpenzimeve është shpërndarë në struktura tjera të shpenzimeve. /Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/qeveria-shpenzoi-441-milione-euro-per-tre-muaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala