Qeveria ndanë 100 mijë euro për Komisionin e Demarkacionit dhe rastin Dehari

Autori:Gazeta Fjala

qeveria-haradinaj-2-840x420-650x358

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndarë 49 mije euro për Komision Shtetëror për Demarkacionin.

Po ashtu Qeveria në bazë të rekomandimit të Kuvendit ka ndarë 50 mijë euro për ekspertize jashtë vendit për rastin e Astrit Deharit, raporton lajmi.net.

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se është i interesuar që kjo heshtje të zbardhet. Ai ka bërë të ditur se këto mjete janë ndarë nga fondet e parashikuara

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/qeveria-ndane-100-mije-euro-per-komisionin-e-demarkacionit-dhe-rastin-dehari/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala