Qeveria ndan 30 mijë euro për shërimin e Bujar Bukoshit

Autori:Gazeta Fjala

bukoshiiiii-650x358

Qeveria e Republikës së Kosovës, ka ndarë 30 mijë euro për ish-kryeministrin e Kosovës në ekzil, Bujar Bukoshin.

Gjendja shëndetësore e Bukoshit është e rëndë, dhe terapia i kushton, e kjo ka bërë që shefi i qeverisë, Ramush Haradinaj ta fus në votim edhe këtë propozim të tij dhe që është votuar nga kabineti qeveritar.

Bukoshi ka qenë edhe Ministër i Shëndetësisë në qeverinë Thaçi dhe më pas edhe zëvendëskryeministër.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/qeveria-ndan-30-mije-euro-per-sherimin-e-bujar-bukoshit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala