Qeveria miraton shpronësimin e pronave në Hade dhe Shipitullë

Autori:Gazeta Fjala

ZKM-12-650x358

Qeveria e Kosovës ka shqyrtuar dhe miratuar propozimin e MMPH-së për shpronësimin e pronave në Hade e Shipitullë për nevojat e KEK-ut.

Ministri Ferat Shala, ka thënë se pas përmbushjes së procedurave ligjore për shpronësim të pronave kërkon nga Qeveria që të nxirret vendimi që ky propozim të miratohet, raporton lajmi.net.

Kryeministri nw largim Isa Mustafa, ka thënë se ky është një proces i koordinuar nga dy ministritë, ajo e mjedisit dhe zhvillimit ekonomik së bashku me KEK-un.

Me pas, Mustafa ka thënë se më këtë veprim janë krijuar kushte që të shmanget kriza energjetike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/qeveria-miraton-shpronesimin-e-pronave-ne-hade-dhe-shipitulle/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala