Punëtorët teknik të gjashtë shkollave sot hyjnë ngrevë

Autori:Gazeta Fjala

7C07DAE4-48FA-4771-9397-E88F6FDA3D98_w1023_r1_s-640x358

Punëtorët teknik të gjashtë shkollave të Prishtinës, sot do të hynjë në grevë.

“Pas protestës se të premtes, që bën punëtorët teknik të gjashtë shkollave të Prishtinës ju informojmë se kompania “MSS” kreu obligimet e veta ndaj punëtorëve , mirëpo komuna e Prishtinës edhe për kundër premtimit publik se ajo do ti kryej obligimet e veta, këtë nuk e bëri”.

“Vet nënkryetari i komunës të premten deklaroj se nëse nuk paguhen pagat” unë vet do të solidarizohem  me ju”  po i njëjti sot deklaroi se  nuk mund ti kryej obligimet”, thuhet në një njoftim të Sindikatës së Pavarur të Ekonomisë së Vogël dhe Zejtarisë së Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/punetoret-teknik-te-gjashte-shkollave-sot-hyjne-ngreve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala