Pse duhet të pini ujë deti?

Autori:Gazeta Fjala

Turizmi-ne-Shqiperi
Uji i kripur i detit ka shumë dobi për organizmin sepse e pastron atë nga toksinat, mundëson rifitimin e lëngjeve të humbura përmes djersës dhe jo vetëm kaq.
Ju do të keni një lëkurë më të shëndetshme, forconi sistemin imunitar dhe do të ruani kompaktësinë e kockave.

Uji i kripur i detit ju ndihmon në uljen e sheqerit në gjak, pastrimin e hundëve, përcjell lajmi.net.

Nuk duhet ta pini vazhdimisht, por herë pas here do të ju bënte vërtetë mirë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pse-duhet-te-pini-uje-deti-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala