Pse bebet duhet të flenë larg prindërve të tyre?

Autori:Gazeta Fjala

beba

Bebet që flenë në dhoma të ndara nga prindërit e tyre flenë më herët, thuhet sipas një studimi të ri.

Gjithashtu kanë më pasë gjasë që të qajnë dhe të kërkojnë që të ushqehen me gji gjatë natës.

Edhe prindërit të cilët preferojnë që të flejnë larg foshnjave të tyre thonë se bëjnë gjumë më të mirë gjatë natës.

Studiuesit analizuan analizuan sondazhet e plotësuara nga prindërit e 6,236 foshnjave të moshës nga gjashtë deri në 12 muaj në SHBA.

Ata gjithashtu vlerësuan sondazhe nga 3,798 prindër nga Australia, Brazili, Kanadaja, Britania e Madhe dhe Zelanda e Re.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pse-bebet-duhet-te-flene-larg-prinderve-te-tyre/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala