Protestojnë punëtorët e KEK-ut, kërkojnë rritje pagash

Autori:Gazeta Fjala

kek

Sindikata e Re e Korporatës Energjetike të Kosovës po zhvillon një protestë për ngritje të pagave për punëtorët e KEK-ut.

Qëllimi i kësaj proteste sipas sindikatës është rritja e pagave të këtyre punëtorëve për 100 euro.

Rritja e pagave ndaj këtyre punëtorëve ka qenë premtim i kryeministrit, Ramush Haradinaj.

Protesta po zhvillohet pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/protestojne-punetoret-e-kek-ut-kerkojne-rritje-pagash/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala