Prishtina rrit shpenzimet “e luksit” gjatë 9-mujorit

Autori:Gazeta Fjala

16_02_2015_2918005_Komuna_e_Prishtines_3

Më shumë se 73 milionë euro i ka planifikuar Komuna e Prishtinës që t’i shpenzojë gjatë 9 muajve të parë të këtij viti, por gjatë kësaj periudhe ka shpenzuar vetëm 40 milionë prej tyre, apo 54.71 për qind të buxhetit të planifikuar për shpenzime, shkruan sot “Koha Ditore”.

Nga të gjitha kategoritë e shpenzimeve, më së paku janë realizuar shpenzimet për investime kapitale, ku kanë qenë të planifikuara të bëhen afro 34 milionë euro investime për këta nëntë muaj të vitit, por janë shpenzuar vetëm 11 milionë prej tyre, apo vetëm 32.9 për qind.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/prishtina-rrit-shpenzimet-e-luksit-gjate-9-mujorit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala