Pranoi mesazh kërcënues, reagon Ard Islami

Autori:Gazeta Fjala

aaaa

Ard Islami ka reaguar pas mesazhit kërcënues që ia dërguan në rrjete sociale.

Skenaristi i serialit “Shpk Nazi”, Ard Islami, përmes një postimi në Facebook bëri të ditur se ka pranuar një mesazh kërcënues, shkruan lajmi.net.

Personi që ia dërgoi mesazhin në Instagram, e kërcënonte me jetë, duke shkruar “Mbaje në mend Ard Islami. Kemi me iu vjerrë në shesh juve edhe krejt bashkëpunëtorët e PDK-së. Ka ardhë koha jonë edhe krejt këto punë që i bëni, ne kemi me ra, dhe ju do të ndaleni. Edhe atë serialin që e keni promovuar Kadri Veselin edhe krejt punët që i bëni ju. Tash është koha jonë!”.
I kontaktuar nga lajmi.net, Islami tha se ky mesazh ishte euforik, andaj nuk ka nevojë që të bëhet aq tragjik.
“Është mesazh euforik, nuk është tragjedi, boll u bo tragjedi kjo punë”, tha skenaristi.

Ai shtoi se rastin nuk e ka lajmëruar askund, pasi tha se është vetëm eufori dhe asgjë më shumë.

Skenaristi i serialit “Shpk Nazi”, Ard Islami, përmes një postimi në Facebook bëri të ditur se ka pranuar një mesazh kërcënues, shkruan lajmi.net.

Personi që ia dërgoi mesazhin në Instagram, e kërcënonte me jetë, duke shkruar “Mbaje në mend Ard Islami. Kemi me iu vjerrë në shesh juve edhe krejt bashkëpunëtorët e PDK-së. Ka ardhë koha jonë edhe krejt këto punë që i bëni, ne kemi me ra, dhe ju do të ndaleni. Edhe atë serialin që e keni promovuar Kadri Veselin edhe krejt punët që i bëni ju. Tash është koha jonë!”.
I kontaktuar nga lajmi.net, Islami tha se ky mesazh ishte euforik, andaj nuk ka nevojë që të bëhet aq tragjik.
“Është mesazh euforik, nuk është tragjedi, boll u bo tragjedi kjo punë”, tha skenaristi.

Ai shtoi se rastin nuk e ka lajmëruar askund, pasi tha se është vetëm eufori dhe asgjë më shumë.

ghjgyjhukjioo-1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pranoi-mesazh-kercenues-reagon-ard-islami/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala