Portugali-Luksemburg, formacionet e mundshme

Autori:Gazeta Fjala

4-portugalia

Në kuadër të grupit B sot do të ndeshet Portugalia me Luksemburgun.

Portugalia nuk ka pësuar ndonjë humbje gjatë këtyre kualifikimeve, ndërsa Luksemburgu ka vetëm një fitore, transmeton KosovaPress.

Portugali: Patricio, Semedo, Fonte, Dias, Guerreiro, Fernandes, Neves, Carvalho, Felix, Ronaldo, Silva.

Luksemburg: Moris, Jans, Chanot, Gerson, Carlson, V.Thill, Sinani, Barreiro, O.Thill, Rodrigues, Deville.

Për momentin lider i grupit B është Ukraina me 13 pikë, pesë më shumë se Portugalia që ka një ndeshje me pak, ndërsa Luksemburgu është në vendin e katër me katër pikë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/portugali-luksemburg-formacionet-e-mundshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala