Portieri më i mirë në botë nga FIFA, publikohet lista finale me tre kandidatë

Autori:Gazeta Fjala

dlmtro3x4pqo4xmoftf5

Është publikuar lista finale me tre kandidatë për çmimin ‘Portieri më i mirë në botë’ që jepet nga FIFA.

Alisson (Brazil/Liverpool), Ederson (Brazil/Liverpool) dhe Marc-Andre Ter Stegen (Gjermani/Barcelona) janë kandidatët që do synojnë fitimin e ‘Dorëzës së Artë’.

Mbrëmja gala e ‘FIFA Best Awards’ do të mbahet më 23 shtator, përcjell lajmi.net.

Portieri i Liverpoolit është favoriti absolut për ta rrëmbyer këtë çmim.

Ish-gardiani i Romës fitoi ditë më parë edhe çmimin si ‘Portieri më i mirë në Evropë’ nga UEFA.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/portieri-me-i-mire-ne-bote-nga-fifa-publikohet-lista-finale-me-tre-kandidate/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala