Po varroset çdo mundësi për marrëveshje me Kosovën, thotë Vuçiq

Autori:Gazeta Fjala

vuqiq

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha se i duket atij se të gjithë në rajon, si dhe njerëzit në Serbi, Evropë dhe në mbarë botën kanë varrosur çdo mundësi për ndonjë marrëveshje.

Ai vuri në dukje se Serbia u përpoq me çdo gjë për të arritur një kompromis mbi Kosovën.

Në një deklaratë për Blicin serb, Vuçiq theksoi se Serbia ka treguar vullnet të mirë.

“Është e rëndësishme që Serbia të tregojë se është e gatshme të flasë, se është e gatshme të arrijë një kompromis, por nuk do ta pranojmë se nuk do të marrim asgjë. Më duket se të gjithë në rajon, si dhe njerëz në Serbi, Evropë dhe në të gjithë botën u varrosën çdo shans për ndonjë marrëveshje”, tha ai./klankosova.tv/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/po-varroset-cdo-mundesi-per-marreveshje-me-kosoven-thote-vuciq/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala