Plagos vetën me armë zjarri

Autori:Gazeta Fjala

arme_919541475

Policia e Kosovës ka njoftuar se në fshatin Vajnik të Skenderajt, viktima mashkull shqiptar është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor, pasi që i njëjti nga pakujdesia është vetëplagosur me armë zjarri.

Në një njoftim për media nga Policia thuhet se nga i njëjti është konfiskuar një pistoletë e llojit Parabell me një karikator me 5 copë fishekë dhe një gëzhojë të kalibrit 9 mm.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori, ndërsa njësitë policore janë duke hetuar rastin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/plagos-veten-me-arme-zjarri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala