Pijet që duhet shmangur nëse doni të bini në peshë

Autori:Gazeta Fjala

pijet

Nëse keni planifikuar që të humbni peshë, atëherë është koha që të shikoni se çfarë keni në gotë.

Është shumë me rëndësi që përveç ushqimit që hani, të kontrolloni edhe çfarë pini.

Për të arritur formën e dëshiruar trupore, atëherë nëse jeni duke i pirë – duhet tu shmangeni disa pijeve, sipas ekspertëve.

Pijet që duhet t’i lini janë:
1. Kafeja.
2. Qumështi pluhur.
3. Çajin e ftohtë.
4. Lëngun e portokallit.
5. Lëngjet që i përgatisni vet.
6. Pijet energjetike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pijet-qe-duhet-shmangur-nese-doni-te-bini-ne-peshe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala