Pijeni këtë lëng para gjumit dhe largoni kilogramët e tepërt

Autori:Gazeta Fjala

eau-detox

Nëse jeni duke u përpjekur që të humbni disa kilogramë të tepërt, pa dyshim se keni provuar të ndiqni shumë dieta dhe regjime të rrepta ushqimore të cilat jo se nuk kanë pasur efekt por edhe ju kanë dëshpëruar.

Të gjitha dietat në fillim janë shumë premtuese dhe ju me të drejtë pritni rezultate të shpejta dhe të jashtëzakonshme por fundi nuk është kaq i lumtur.

Por kemi një lajm të mirë. Ne po ju sjellim një recetë që përpos që është krejtësisht natyrale do të ju ndihmojë që të humbni katër kilogramë në një javë.

Përbërësit:

1 limon

8 filxhanë ujë të filtruar

1 trangull

Disa gjethe mente

Xhenxhefil

Si ta përgatisni?

Merreni një kavanoz dhe mbusheni me ujë. Pastroni limonët, preni në copë të vogla dhe vendosni më pas në kavanozin e mbushur paraprakisht me ujë.

Qërojeni trangullin dhe prejeni dhe shtojeni edhe atë në kavanoz. Pas trangullit, shtoni edhe gjethet e mentes, të pastruara paraprakisht.

Në fund, shtojeni xhenxhefilin të cilin e keni qëruar dhe grirë paraprakisht.

Mbylleni kapakun e kavanozit dhe lëreni në frigorifer deri ditën tjetër.

Konsumojeni këtë lëng sa herë që jeni të etur dhe në vetëm një javë do të bindeni edhe vetë për rezultatet e mahnitshme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pijeni-kete-leng-para-gjumit-dhe-largoni-kilogramet-e-tepert/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala