Peticioni për rastin Dehari nesër para Komisionit

Autori:Gazeta Fjala

astrit-dehari1-780x439_1480110512-8820264

Nesër do të bëhet shqyrtimi i Peticionit për rastin Dehari në Komisionin për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione.

Koha.net transmeton se shqyrtimi do të bëhet nesër në ora 14:00, bën të ditur Kuvendi i Kosovës përmes faqes zyrtare.

23.774 qytetarë përmes këtij Peticioni kërkojnë zbardhjen e vdekjes së Astrit Deharit, aktivistit të Vetëvendosjes, në qendrën e paraburgimit në Prizren para një muaji.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/peticioni-per-rastin-dehari-neser-para-komisionit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala