Pesë të vdekur dhe gjashtë të plagosur nga një shpërthim

Autori:Gazeta Fjala

LAJMI I FUNDIT

Pesë persona kanë vdekur dhe gjashtë të tjerë janë plagosur nga një shpërthimi që ndodhi në një gazsjellës në jugperëndim të Iranit.

Shpërthimi ndodhi për shkak të një rrjedhje gazi nga tubacioni që ndodhet midis kryeqytetit provincial, Ahvaz, dhe qytetit Mahshahrit.

“Tubat e gazit shpërthyen rreth 200 metra nga rruga… duke shkatërruar katër automjete që po kalonin”, tha guvernatori i Ahvazit Jamal Alemi Neisi.

Sipas SundayTimes, Ahvaz është kryeqyteti i provincës Khuzestan të pasur me naftë në kufi me Irakun.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pese-te-vdekur-dhe-gjashte-te-plagosur-nga-nje-shperthim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala