Përse u dërguan jashtë vendit incizimet për sulmin në Kuvend?

Autori:Gazeta Fjala

kuvend

Kur kanë kaluar më shumë se katër muaj qëkur Kuvendi i Kosovës u sulmua me raketahedhës dhe nën dyshimin për këtë sulm u arrestuan gjashtë aktivistë të Lëvizjes “Vetëvendosje”, njëri nga të cilët në rrethana ende të pasqaruara plotësisht vdiq në qendrën e paraburgimit, disa nga provat për këtë sulm ende mbeten të turbullta.

Për shkak të mungesës së pajisjeve adekuate nga institucionet e sigurisë në Kosovë, disa prej video-incizimeve nga kamerat afër vendit të ngjarjes ende nuk janë qartësuar, ndërsa për këtë arsye janë dërguar jashtë vendit./kallxo.com/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/perse-u-derguan-jashte-vendit-incizimet-per-sulmin-ne-kuvend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala