Përfitimet e orizit integral

Autori:Gazeta Fjala

c075d0be-4545-4e1b-8918-535178bf8c6b-0-

Orizi është një ushqim shumë i tretshëm dhe i lehtë në stomak, ideal për ata që kanë probleme me gjumin pas ngrënies.

Konsumi i orizit integral rekomandohet për njerëzit në dieta për humbje peshe.

Ai mund të konsumohet të paktën një herë në ditë, mundësisht i kombinuar me perime.

Për problemet me diarrenë do të ishte e mjaft e dobishme të pini ujin në të cilin ka zier orizi, shkruan shekulli.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/perfitimet-e-orizit-integral/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala