Për një grusht rërë të plazhit, dënimi 3000 euro

Autori:Gazeta Fjala

auto_rana1507535180

Turistët që do të dëshironin të marrin grusht zall për ta dërguar në shtëpi si kujtim nga plazhet italiane do të mund të ballafaqohen me gjobën deri në tre mijë euro.

Bashkësia turistike kombëtare ka kumtuar se rregulloret specifike si dhe lartësia e dënimit, ndryshon nga rajon italian në tjetrin, përcjellin medie kroate.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/per-nje-grusht-rere-te-plazhit-denimi-3000-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala