“Për manipulimet financiare duhet një trazirë si ajo e Francës”

Autori:Gazeta Fjala

Gola

Për manipulimet me paratë e Trustit, nga zyrtarë shtetërorë, ku implikohet edhe presidenti aktual Hashim Thaçi, ka shkruar edhe analisti Ardian Gola.

Ky  i fundit ka kërkuar që për raste të ngjashme, në një vend normal, shkarkimi i këtyre zyrtarëve dhe ndjekjes së tyre penale do të duhej t’i paraprinte një trazirë si ajo e Francës së diëtve të fundit.

Madje, Gola flet me cinizëm kur thotë se për krime të tilla nuk e ka ndërmend të lëvizë as opozita për shkak të siç thotë ai “kauzave të tyre më madhore” e as populli që nuk e ndjen të nevojshme revoltën./GazetaFjala

Lexo postimin e plotë:

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/per-manipulimet-financiare-duhet-nje-trazire-si-ajo-e-frances/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala