Pejë, arrestohet personi që u rregullonte qytetarëve viza të punës për Evropë

Autori:Gazeta Fjala

111vizat-shengen-665405-1-629412144

Të mërkurën policia në Pejë ka arrestuar një person, pasi që i njëjti dyshohet se kishte pranuar para nga disa qytetarë për rregullimin e vizave të punës në një shtet të EU-së.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, si prova materiale janë gjetur dhe konfiskuar 3180 € dhe dokumente të ndryshme.

“Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”- njofton policia.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/peje-arrestohet-personi-qe-u-rregullonte-qytetareve-viza-te-punes-per-evrope/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala