Pasta e dhëmbëve natyrale që iu ndihmon me zbardhjen e dhëmbëve

Autori:Zekirja Shabani

Screenshot_2-76-650x358 (1)

Tregu është plot me lloje të ndryshme të pastave të shitura nga markat e ndryshme. Të gjitha premtojnë dhëmbë të shëndetshëm dhe më të bardhë.

Por a keni menduar ndonjëherë të provoni diçka natyrale që nuk është e mbushur me kimikate të dëmshme?

Ekziston një lloj paste dhëmbësh që iu ndihmon të trajtoni mishrat e dhëmbëve, të keni dhëmbë më të shëndetshëm dhe të eliminoni të gjitha problemet me mishrat e dhëmbëve, transmeton lajmi.net.

Përbërësit:

– 1 lugë gjelle ksilitol (do iu nevojitet për shije)
– 3 lugë sodë buke
– 15 pika arome nenexhik ose vaji esencial
– 3 lugë vaj kokosi

Instruksionet:

Kombino të gjithë përbërësit në një tas. Ju duhet të merrni një konsistencë ngjitëse. Sigurohuni që të mbani pastën në një kavanoz xhami sapo të jetë gati.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pasta-e-dhembeve-natyrale-qe-iu-ndihmon-me-zbardhjen-e-dhembeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala