Paradite mësuese, pasdite modele

Autori:Gazeta Fjala

11-13

Një mësuese e re në profesionin e saj tregon se i frikësohej humbjes së punës, duke ndjekur ëndrrën për t’u bërë modele.

Nicole Gill, 22-vjeçe, jep mësim për fëmijët e para-fillores, ndërkohë që vazhdon studimet për mësuesi.

Nicole tregon se si gjithmonë ëndërronte një karrierë në modelim, por frikësohej se nuk do të mund t’i bënte kurrë të dyja profesionet njëkohësisht.

Megjithatë, një gjë të tillë po e bën aktualisht me shumë sukses.

12-9

13-9

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/paradite-mesuese-pasdite-modele/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala