Pamjet mahnitëse të eklipsit (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

auto_Athine1502195934

Mbrëmjen e 7 gushtit hëna e plotë u shoqërua nga një eklips i pjesshëm, që u pa në të gjithë botën, që nga Australia në Francë, e Pakistan.

Fotot mahnitëse tregojnë spektaklin në shfaqje të plotë, që nga Tempulli i Posedonit, në jug të Athinës, qielli mbi Frankfurt të Gjermanisë, Turqi, Francë dhe Afrikë.

Australi

Image

Ankara, Turqi

Image

Alpet e Bernës, Zvicër

Image

Islamabad, Pakistan

Image

Nice, Francë

Image

Nairobi, Kenia

Image

Athinë

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pamjet-mahnitese-te-eklipsit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala