Pamje kur sulmuesi me armë futet në xhami duke vrarë 40 vetë

Autori:Gazeta Fjala

arme
Një terrorist 28 vjeçar australian ka kryer sulm mbi një xhami në Zelandën e Re, duke vrarë të paktën 40 vetë.Sulmuesi i armatosur që e identifikoi vetën në twitter si Brenton Tarrant, transmetoi në mënyrë masive në xhami.Në këtë video shihet sulmuesi duke shtënë me armë në hyrje të xhamisë.
Katër persona janë marrë në paraburgim, ku njëri prej tyre mbante jelek vetëvrasës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pamje-kur-sulmuesi-me-arme-futet-ne-xhami-duke-vrare-40-vete/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala