Pamje dramatike nga Parisi, momenti kur bie çatia e Katedrales

Autori:Gazeta Fjala

57068521_566848130476671_2845390519062757376_n-600x360

Pamje dramatike janë publikuar në internet ku shihet se spiralja qendrore e katedrales Notre Dame rrëzohet në tokë.

Ndërsa raportet nga vendi i ngjarjes thonë se e gjithë çatia e katedrales ka rënë.

Katedralja e Notre-Damit u përfshi sot nga flakët, të cilat u përhapën me shpejtësi.

Ende nuk dihen se cilat janë arsyet e zjarrit në katedralen që daton nga shekulli i 12’të, por sipas të dhënave të para të FoxNews, thuhet se faji mbetet te ndërtuesit të cilët ishin duke ri-konstruktuar tempullin.

Zjarrfikësit siç po shihet po e kanë shumë të vështirë që ta ndalojnë zjarrin, për shkak se ai është përhapur në përmasa të mëdha.

Wladimir Garcin-Berson@vladogb

On dirait que le toit brûle autour de la flèche de Notre-Dame. Difficile à confirmer d’ici.

Embedded video

Wladimir Garcin-Berson@vladogb

La flèche de Notre-Dame vient de s’effondrer sous les exclamations horrifiées des gens pic.twitter.com/kfLNt7rhsZ

Embedded video

9,097 people are talking about this

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pamje-dramatike-nga-parisi-momenti-kur-bie-catia-e-katedrales/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala