Pal Lekaj “lutet”, për qeverinë Kurti

Autori:Gazeta Fjala

Pal-Leka-730x440-1

Nënkryetar i AAK-së, Pal Lekaj, është deklaruar para fillimit të seancës ku do të votohet qeveria e re, kështu duke e bërë të ditur së janë kundër qeverisë Kurti dhe se AAK-ja nuk do ta votoj qeverinë e re.

“AAK-ja është kundër qeverisë Kurti, ne do të jemi në opozitë do ta përcjellim punën e Kuvendit të Kosovës. Lutemi që qeveria e re të i realizoj premtimet e saj pasi kanë premtuar shumë”, ka thënë Lekaj.

Lekaj ka bërë thirrje që qeveria e re të mbajë në fuqi Taksën e vendos ndaj produkteve serbe pasi sipas tij është vendim i duhur.

“Taksa duhet të mbetet në fuqi ne do të kundërshtojm largimin e saj ajo duhet të largohet vetëm pasi Serbia ta njohë Kosovën si shtet”.

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, u shpreh i bindur se sa ka qenë ministër të gjitha akuzat ndaj tij janë thashetheme, shkruan gazeta Infokus.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/pal-lekaj-lutet-per-qeverine-kurti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala