NPB-ja ndan 8 mijë e 700 euro për furnizim me naftë (Dokument)

Autori:Gazeta Fjala

npb

Ndërmarrja Publike Banesore ka shpallur tender në vlerë prej 7 mije e 800 euro për furnizim me naftë.

“Furnizim me naftë për automjetet dhe gjeneratorë të NPB në sasi vjetore prej 8500 litra”.

Kjo sipas njoftimit për dhënie të kontratës që ka publikuar ky institucion në Komisionin Rregullativ të Prokurimit Publik, shkruan Gazeta Fjala.

Në njoftimin e publikuar në KRPP, thuhet se më së shumti gjashtë 6 kandidat do të ftohen për të dorëzuar tenderët.

“Në bazë të aplikacioneve të pranuara, më së shumti 6 kandidat do të ftohen për të dorëzuar tenderët. detajuar të kësaj kontrate. Nëse më shumë se 6 kandidat të përshtatshëm i plotësojnë kriteret e mësipërme të përzgjedhjes, përparësitë dhe dobësitë relevante  të aplikacioneve të këtyre kandidatëve do të ri-ekzaminohen për të identifikuar gjashtë aplikacionet më të mira për proceduren e tenderit”.

Afati i fundit për pranim të tenderëve është më 21 nëntorë 2017, ndërsa kohëzgjatja e kontratës është muaj 12 muaj pas nënshkrimit të kontratës./Gazeta Fjala/.

Furnizim me nafte

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/npb-ja-ndan-8-mije-e-700-euro-per-furnizim-me-nafte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala